Koniec programu MOLP!

Microsoft Open License Program to program licencjonowania, który umożliwia zakup licencji grupowych na korzystnych warunkach szczególnie dla sektora edukacyjnego oraz instytucji rządowych. Producent ogłosił, że wraz z końcem roku planuje zakończenie programu MOLP, a to oznacza, że 31 grudnia 2021 r. będzie ostatnim dniem, w którym możliwy będzie zakup oprogramowania w tej popularnej formie.

 

 partnerzy microsoft logo microsoft symbol meaning history png 14

Od 1 stycznia 2022 roku nie będzie możliwości zakupu nowych licencji oraz odnowień istniejących. Pakiety Software Assurance, które zostaną zakupione wcześniej, będą ważne do daty ich wygaśnięcia. Następcą programu ma stać się program CSP (Cloud Solution Provider), nie dający możliwości zakupu pakietu SA, który jednak nadal będzie można nabyć w ramach umowy Open Value.

Celem zmian zaproponowanych przez Microsoft jest uproszczenie skomplikowanych ścieżek sprzedaży oraz uporządkowanie form zakupu licencji przy jednoczesnym odświeżeniu warunków zakupu niezmiennych od niemal 20 lat. Od stycznia 2021 roku producent poszerza portfolio licencji, które można nabyć w ramach programu CSP o licencje wieczyste – zmiany nie oznaczają zatem braku możliwości zakupu licencji bezterminowych.

 

Więcej na temat nadchodzących zmian można dowiedzieć się z notatki udostępnionej przez Producenta: Microsoft -Zmiany w programie MOLP

SERV4B Sp. z o.o.

ul. Załęska 63b
35-322 Rzeszów

 

NIP: 8133698311
REGON: 181168740