Jeszcze kilka lat temu wiele firm w ogóle nie widziało potrzeby inwestycji w systemy informatyczne. Kiedy te na dobre zadomowiły się już w większości przedsiębiorstw, potrzebowaliśmy nieco czasu i kilku awarii, żeby zrozumieć jak istotnym elementem są systemy wspomagające takie jak backup czy gwarantowane zasilanie. Kolejnym dużym krokiem naprzód było wdrożenie wirtualizacji, która pozwalała w zupełnie nowy sposób modelować nasze IT i lepiej wykorzystać dostępną moc serwerów. Rozwój technologii i nowe możliwości proponowane przez dostawców sprzętu i oprogramowania stawiają nas od czasu do czasu przed trudną decyzją kierunku, w którym chcemy rozwijać nasze IT. Decyzje na ogół musimy podejmować planując modernizacje niewystarczającego już środowiska, zatem i czasu na przemyślenia nie mamy zbyt wiele. Dziś wielu zadaje sobie pytanie czy to dobry moment na migrację do chmury, a jeśli tak to jaka chmura jest najlepszym rozwiązaniem. Żeby pomóc w ustaleniu najlepszej ścieżki rozwoju, przygotowałem porównanie najpopularniejszych form kolokacji i zestawiłem je ze standardowym podejściem budowy własnej serwerowni.

 

cup 1615074 1280

 

 

Jak osiągnąć nieosiągalne? Czyli kilka słów o modelach wsparcia IT

Helpdesk, zarządzanie siecią, obsługa systemów, aplikacji i baz danych, modernizacja i aktualizacja posiadanych zasobów, nadzór nad bezpieczeństwem, obsługa zdarzeń nagłych, planowanie inwestycji, szkolenia pracowników, próby i testy systemów, utrzymanie dostępności i jakości środowiska – to tylko mała część obowiązków jakie spoczywają na każdym administratorze IT.

Bezpieczeństwo IT w roku pandemii

Za nami już pierwszy kwartał 2021 roku. Nieco ponad rok temu po raz pierwszy schowaliśmy się w naszych domach, zrezygnowaliśmy ze spotkań osobistych na rzecz wideokonferencji i tylko sporadycznie, uzbrojeni w maseczki lub przyłbice, ruszaliśmy do najbliższego sklepu po produkty pierwszej potrzeby.... 

SERV4B Sp. z o.o.

ul. Załęska 63b
35-322 Rzeszów

 

NIP: 8133698311
REGON: 181168740